Saules paneļi: kā izvēlēties vispiemērotāko?

Pēdējā laikā saules paneļu ierīkošana gūst arvien lielāku popularitāti. Cilvēki kļūst apzinīgāki no apkārtējās vides viedokļa un meklē veidus, kā ne tikai dzīvot ilgtspējīgāk, bet arī veidot tīrāku nākotni un tanī pat laikā samazināt elektrības patēriņa izdevumus. Patiesību sakot saules enerģija, pretēji nekā tradicionālie elektroenerģijas avoti, ir atjaunojošs resurss un tas nav kaitīgs, bet ir arī vairāki ļoti svarīgi kritēriji, kurus tomēr vajadzētu izvērtēt, pirms saules paneļu ierīkošanas. Ņemot vērā paneļa jaudu, garantijas periodu un ražotāja popularitāti, varēsiet efektīgāk izbaudīt elektroenerģijas avotus savās mājās vai darba vietā.

Kad izvēlēties saules elektrostaciju uz ēkas jumta, savukārt kad – uz zemes?

Projektējot saules elektrostaciju, paneļi tiek izvēlēti, vadoties pēc elektrostacijas ierīkošanas vietas, platības un slīpuma leņķa. Ierīkojot sev saules elektrostaciju uz jumta, vajadzētu pievērst uzmanību ēkas orientācijai, jumta seguma stāvoklim un blakus esošajiem objektiem. Uz jumta montējamie saules paneļi tiek izvietoti visefektīgākajās jumta vietās. Virszemes saules elektrostaciju ir vērts izvēlēties tad, kad jumta platība nav liela un nav piemērota saules paneļu konstrukcijas montēšanai.

Saules elektrostacijas jauda

Izvēloties saules elektrostaciju, vajadzētu pievērst uzmanību vidējajam elektroenerģijas patēriņam gada laikā. Vidēji 1 kW jaudas saules panelis gada laikā saražo 1000 kWh, ja saules elektrostacija tiek ierīkota uz mājas jumta, kurš vērsts uz dienvidiem. Ja Jūsu mājsaimniecība gada laikā iztērē 5000 kWh, Jums nepieciešama 5 kW jaudas elektrostacija. Ja rodas grūtības pašiem veikt aprēķinus, izmantojiet speciālistu palīdzību, kuri aprēķinās un izvēlēsies saules paneļus saskaņā ar Jūsu gada elektroenerģijas patēriņu.

Saules paneļu efektivitāte

Ja Jums ir neliela jumta platība un vēlaties iegūt pēc iespējas lielāku enerģijas daudzumu, vajadzētu izvēlēties paneļus, kuriem ir vislielākais efektivitātes līmenis. Savukārt, ja Jums ir vairāk vietas uz jumta un kopējā elektroenerģijas nepieciešamība nav liela, rekomendējam izvēlēties zemākas efektivitātes saules paneļus.

Svarīgi kritēriji, izvēloties saules paneļus

Ar saules paneļu arvien pieaugošo popularitāti, palielinās arī to pieprasījums. Svarīgi kritēriji, kurus nepieciešams izvērtēt, izvēloties saules paneļus:
• Efektivitāte. Lielākas efektivitātes saules paneļi tajos pašos apstākļos saražo lielāku elektroenerģijas daudzumu, nekā tāda pat izmēra, bet mazākas efektivitātes saules paneļi.
• Veiktspēja. Saules paneļu veiktspēja pasliktinās, palielinoties gaisa temperatūrai, tādēļ, tiecoties gūt optimālus rezultātus, tiek rekomendēts izvēlēties iekārtas ar viszemāko temperatūras koeficientu.
• Ražotāja reitings. Saules paneļu ražotāji tiek novērtēti, vadoties pēc visā pasaulē atzīto līmeņu sistēmu “Tier1”. Sarakstā esošie ražotāji ir uzticami un tie ir sakrājuši lielu pieredzi saules enerģētikas nozarē. Vieni no vadošajiem “Tier1” saules paneļu ražotājiem ir “Jinko”, kuru sortimentu varat atrast “Vilpra” veikalā.
• Estētika. Tiem, kas novērtē solīdāku vizuālo tēlu, tiek rekomendēts izvēlēties monokristāliskos paneļus ar melnas krāsas virspusi.

Tādēļ, lai izvēlētos atbilstošus saules paneļus, nepieciešams rūpīgi apsvērt efektivitāti, tipu, uzticamību un dominējošo laikapstākļu faktorus. Tāpat vērts zināt, ka vieniem saules paneļiem var būt nepieciešama lielāka uzraudzība nekā citiem. Ja vajadzīga palīdzība izvēlēties produktus, “Vilpra” speciālisti izvērtēs Jūsu nepieciešamības un palīdzēs pieņemt lēmumu, kurš būs atbilstošs Jūsu mērķiem un budžetam.